dan
banner kayitliste
banner_isbank
tsf logo_2015
GSB_mavi_-1
Yıldızlar'da Şampiyonlar Belli Olmaya Başladı
DSC 2952Antalya Rixos Sungate Otel’de düzenlenen 2018 Türkiye Yıldızlar Şampiyonası’na bugün oynanan 7. ve 8.  tur maçları ile devam edildi. Böylelikle 5 gündür devam eden ve yarın final turu oynanacak olan bu büyük şampiyonada bazı kategorilerde ise şampiyonlar yavaş yavaş belli olmaya da başladı.

13 yaş genel kategorisinde uzun süredir zirvede oturan Atakan Mert Biçer karşısında güzel bir galibiyet alan Can Dolgun 7 puan ile liderliği ele geçirdi ve kendisini 6,5 puana sahip 6 sporcumuz takip ediyor. Kızlar kategorisinde ise daha puan kaybı yaşamayan WCM Safiye Öykü İnce böylelikle son tura 8 puan ile girerek şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı. 14 yaş genel kategorisine baktığımızda ise 6,5 puana sahip Doruk Karaoğlan, FM Can Haktan Unat ve CM Bora Çilek son tura girilirken liderliği paylaşıyorlar. Kızlar kategorisinde ise 7 puana sahip Büşra Özbek başından beri önde götürdüğü turnuvada böylelikle son tura girmeden önce şampiyonluğunu ilan etmiş oldu. 15 yaş genel kategorisinde oldukça çekişmeli geçen maçların ardından son tura 6,5 puan ile Serhan Berat Özdemir önde girerken 6 puana sahip 6 sporcu da şampiyonluk iddiasını sürdürüyor. Kızlar kategorisinde ise 7,5 puana ulaşan Eylül Çelik böylece son maçını oynamadan şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı.

16 yaş genel kategorisinde seribaşı başlayan ancak erken puan kayıpları yaşayan Kayra Kamer sonrasında ortaya koyduğu muazzam performans ile 7 puana ulaştı ve son tura girilirken liderliği ele geçirdi. 8 tur üzerinden oynanan 16 yaş kızlar kategorisinde ise son tura tam puana sahip Ezgi Akti önde girerken kendisini 5,5 puanlı Buse Naz Koçyiğit ve 5 puana sahip Hayrun Nisa Şahin takip ediyorlar. 17 yaş genel kategorisinde Alperen Akdoğan başından beri çok başarılı bir performans ortaya koyduğu şampiyonada son tura 7,5 puan ile girerek şampiyonluğunu ilan etmiş oldu. 8 tur üzerinden oynanan 17 yaş kızlar kategorisinde ise tam puana sahip Çiğdem Onur böylelikle son tur öncesinde şampiyonluğunu ilan etmeyi başardı. 18 yaş genel kategorisinde son tura 6,5 puan ile FM Bahadır Özen lider girerken ikincilikte 6 puan ile FM Tuna Özateş takibini sürdürüyor. 6 tur üzerinden oynanan 18 yaş kızlar kategorisinde ise son tura 4 puan ile Hafize Demirtaş ve Didem Nuray Yurdakul liderliği paylaşarak girerken 3,5 puana sahip Gizem Ayazmalı ve Hande Zengin de yarım puan geriden şampiyonluk şanslarını son tura taşıyorlar.

Final turu yarın sabah 10.00’da oynanacak olan şampiyonada yarışan bütün sporcularımıza başarılar dileriz. 
 
Turkish Chess Federation © 2016